Getal & Ruimte Junior - Hoe is het lesmateriaal opgebouwd?

In het lesmateriaal van Getal & Ruimte Junior maken wij onderscheid tussen:

  1. Lessen: het digitaal aanleren van nieuwe stof. Hiermee help je je leerlingen van samen naar zelfstandig werken.Les GrJR   
  2. Oefenen: het digitaal maken van extra meters bij de aangeleerde stof. Hierbij wil je je leerlingen zo snel mogelijk zelfstandig laten werken.Oefenen GrJR  

Differentiatie bij het oefenen: Blauwe en zwarte opgaven
Werken je leerlingen geheel digitaal? Dan kan je gebruikmaken van drie leerroutes: klimroutes. Zo kunnen al je leerlingen op hun eigen niveau oefenen.
In Getal & Ruimte Junior zitten zwarte opgaven, blauwe opgaven (blauw is meestal iets lastiger dan zwart), T-opgaven (tempo) en V-opgaven (verdieping). De klimroute waarin een leerling werkt, bepaalt welke opgaven de leerling digitaal te zien krijgt:

Tabel BAO  
Verdieping: Meesterwerk
Met de leerwerkboeken van Meesterwerk kan je je leerlingen uitdagen om hun vaardigheden en kennis te verdiepen. De downloads voor Meesterwerk staan gebundeld bij de 'Downloads' in Junior Cloud.

Voor Meesterwerk bestaat er geen apart leerlijnenoverzicht. Meesterwerk volgt dezelfde leerlijn als de basisstof.
👉 Je kan meer informatie vinden in de methodebrochure, op de website en in het methodeboek.

Opstartmateriaal: De Rekenbrug
Dit is een overbruggingsprogramma van twee weken waarin je leerlingen hun kennis van het voorgaande leerjaar kunnen ophalen. De Rekenbrug zit in het fysieke boek, voorafgaand aan blok 1 en 2, en is niet digitaal beschikbaar. Als leerkracht vind je de instructie in de fysieke handleidingen bij de les. Je kan deze bestellen bij je schoolleverancier

Rekenmodellen: Rekenrekje of eierdoos? 
Je kan het rekenrekje gebruiken als je met Getal & Ruimte Junior werkt. Echter, wij hebben gekozen voor het eierdoosmodel omdat je daar inzichtelijk met de tientallen kan werken in zowel groep 3 als groep 4. Hiermee kan je bijvoorbeeld ook een getal als 35 zien als 3 volle dozen en 5 losse eieren, waar het rekenrekje alleen werkt met getallen tot 20. Het gebruik van de eierdoos ligt in de lijn van de HTE tabel: een rekenmodel waarmee de leerlingen in groep 4 de positionele waarde binnen getallen met drie cijfers oefenen. De H staat voor honderdtallen, de T voor tientallen en de E voor eenheden.

Geef je de voorkeur aan het rekenrekje/telbaar concreet materiaal? Ons advies is om dan wel het eierdoosmodel mee te nemen in je instructie en om de relatie tussen de eierdoos en het rekenrekje uit te leggen aan je leerlingen. Hou er ook rekening mee dat het eierdoosmodel terugkomt in groep 4 bij het inzicht in de getallen.

Opbouw methode: Het Rekenmuurtje

De opbouw van onze methode sluit aan op het Rekenmuurtje.
👉 Je kan hier meer informatie vinden.