Noordhoff.nl   Voortgezet onderwijs   Scheikunde en NaSk2   Chemie     Opfriscursus Chemie 4hv en compacte leerroute voor Chemie 3hv

Met Chemie maak je een vliegende start: opfriscursus h/v 4 & compacte leerroute h/v 3

We wensen je met dit aanbod van Chemie een succesvolle start van het schooljaar!

header Chemie 1220x560
resource-not-found
Opfriscursus voor havo-4 en vwo-4

Deze zomer is op basis van de leerstof van Chemie 3 havo/vwo 7e editie een opfriscursus gemaakt voor de start in havo-4 of vwo-4, specifiek om leerzwakte door corona van het afgelopen jaar weg te poetsen. De opfriscursus biedt de doorstroomrelevante stof voor leerlingen.


Voor havo-4 bestaat de opfriscursus uit 23 powerpoints, voor vwo zijn dat er 24. Samen met relevante practicumfilmpjes en animaties worden deze in de online omgeving van Chemie aangeboden. Daar staat ook en handleiding met daarin onder andere een planning voor vier
lessen en een selectie van zo’n 10-13 opdrachten per les uit leerjaar 3.

Door gebruik te maken van de opfriscursus Chemie worden jouw leerlingen aan het begin van het schooljaar snel op niveau gebracht om het vak scheikunde in de bovenbouw havo en vwo goed te volgen. Dat is fijn voor de leerlingen en prettig voor jou als docent!

resource-not-found
Compacte leerroute voor havo-3 en vwo-3

De docentenhandleidingen bij Chemie 3 havo/vwo zijn deze zomer aangepast. Daarin wordt nu een compacte leerroute aangeboden die leerlingen op een verantwoorde manier in één leerjaar door de stof leidt.


Van elk hoofdstuk is in de handleiding het volgende uitgewerkt:

  • Mindmaps met concepten als vervanger van de tabel met verwijzing naar de eindtermen uit de syllabus.

  • Een tabel met overwegingen per paragraaf over de leerstofselectie.

  • Een tabel met de practica en overwegingen om bepaalde practica te schrappen.

  • Een tabel met onderdelen in Chemie online per paragraaf.

  • Een blokjestabel met korte opdrachtenroutes.

  • Een tabel met Toepassen-opdrachten bij de A-, B- en C-leerlijn.


Direct naar de handleiding >>


Met deze aanpassingen kun je dus een compacte leerroute kiezen en deze jouw leerlingen aanbieden. Met deze compacte leerroute worden leerlingen alsnog voldoende voorbereid op het vak scheikunde in de bovenbouw havo en vwo. De nieuwe docentenhandleidingen Chemie 3 havo/vwo vind je in de online omgeving van Chemie.